niedziela, 6 kwietnia 2008

komiksowe nowe #1

Dzięki uprzejmości belego, który raczył mnie w tej sprawie podlinkować, jako pierwszy mam okazję oficjalnie rzucić paroma bardziej szczegółowymi informacjami na temat najbardziej epickiego albumu nadchodzącego roku - "Rycerza Janka".

Będzie to 100 stronicowy zbiór trzech krótszych, nie powiązanych ze sobą historii (każda o podobnej długości, około 30 stron). Scenariuszem zajmuję się ja i wspomniany wyżej bele, zaś za rysunki odpowiada nieoceniony iquorek. Całość zostanie prawdopodobnie wydana na najbliższych Warszawskich Spotkaniach Komiksowych nakładem wydawnictwa Dolna Półka i kosztować będzie w przedziale 15-20 złotych. Co więcej, za parę miesięcy na dobre ruszy oficjalny blog Janka, na który będziemy wrzucać szkice, fragmenty stron, kozacze rysunki promocyjne i tym podobne głodne kawałki odnośnie postępów prac.

Poniżej mała próbka tego, z czym już niedługo przyjdzie się Wam zmierzyć:

I to by było na tyle, jeśli chodzi o Janka.

Kolektyw IV wjechał niedawno na linię produkcyjną. Są już pierwsze projekty okładek i pierwsze propozycje nadsyłane z zewnątrz. Te ostatnie to, jak dotąd, dosyć sroga sprawa. Coś czuję, że kolektyw pośrednio przyczyni się do zasilenia paru zinów "fantastycznymi" materiałami, hm.
Na paletę wjechały też pierwsze gotowe komiksy. Czy raczej komiks, jeden. "Fale rozpaczy" (mnie i belego, fragment poniżej) to przejmująca opowieść o poświęceniu, nieodwracalnej stracie i braterskiej miłości. I piratach. Już niedługo na Waszych półkach, arr arrr.2 komentarze:

kmh pisze...

Mirmiłowo!

:)

Anonimowy pisze...

cieszę się, że ten chłopczyk ma piegi